Mateusz Walczak

SENIOR ASSOCIATE

Senior Associate

E: m.walczak@ozogtomczykowski.pl

T: 22 480 81 00, 885 505 408

Od ponad 7 lat wspiera polskich oraz zagranicznych klientów w rozwoju ich biznesów

Radca prawny. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym oraz korporacyjnym (w tym reorganizacjach kapitałowych), a także w umowach handlowych.

Doradzał przy kilkudziesięciu transakcjach share deal i asset deal (zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących), w różnych jurysdykcjach świadcząc usługi dla funduszy PE, inwestorów branżowych, spółek Skarbu Państwa czy indywidualnych przedsiębiorców. Pracował z podmiotami z różnych branż, w tym działających na rynku motoryzacyjnym, pożyczkowym, pośredników ubezpieczeniowych, opieki zdrowotnej, IT, farmaceutycznej czy budowy dróg i autostrad.

Jego doświadczenie obejmuje doradztwo na wszystkich etapach transakcji, od badania due diligence, po przygotowywanie dokumentacji transakcyjnej (w tym SPA, SHA, umowy JV), ich negocjacje, wsparcie w zakresie uzyskania zgody Prezesa UOKIKu oraz Prezesa KNF, po signing i closing.

Interesuje się również prawnymi aspektami uprawiania sportu. Założyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Prawa Sportowego „Ius et Sport”. Członek Komisji Odwoławczej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

EDUKACJA

    Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski

    Studia podyplomowe z Prawa Własności Intelektualnej, Uniwersytet Jagielloński

SPECJALIZACJE

    Doradztwo transakcyjne

    Doradztwo korporacyjne

JĘZYKI

    Angielski

Aktualności


Pokaż więcej

Nasz Zespół

Partnerzy